Ванеса Маркова (-51кг кадетки) стана вицеевропейски шампион на провелото се в Белек/Турция - "3st European Taekwondo Clubs Championship"

Състезателката на Таекуондо клуб Херея - Ванеса Маркова (-51кг кадетки) завоюва сребърен медал за България на "3st European Taekwondo Championship", което се проведе на 10-11.февруари.2015 в Белек/Турция.

Нашето момиче стигна до медалите след драматични победи над състезателки от Германия и Турция. Ванеса показа добро ниво на спортнотехническа подготовка и постигна тактически успех над опонентите си - 1 точка разлика срещу германка в битката за медалите и успех със златна точка след реализиран удар с ръка (чируги) на 1/2 финала срещу класна състезателка от Турция (3:3 в редовното време). В битката за титлата нашето момиче загуби със златна точка след драматичен финал, завършил 3:3 с представителка на Франция, която след 3 дни спечели с лекота и G1 турнира - "Turkey Open".

Другата представителка на Херея в престижния Таекуондо форум бе Румина Кирчева (-37кг кадетки). В първата среща жребият отреди за съперник представителката на Испания. Нашето момиче се справи добре, но след грубо съдийско ощетяване загуби с 4:6 точки. Удар в лицето на испанката не бе отчетен в полза на нашата състезателка, въпреки че отлично се виждаше на видеориплея. Впоследствие испанката стигна с лекота до европейската титла.

Участие в състезанието взеха над 800 таекуондисти от цяла Европа, които водеха безмилостни битки за медалите на 10 дожанга (игрални полета). Представянето на Ванеса и Румина може да се определи като много добро при наличието на огромната конкуренция. БРАВО!