Над 1000 таекуондисти, двама посланици, президента на БФТ-WTF и куп официални гости станаха свидетели на най-големия Таекуондо форум организиран в България

На 29-30.ноември.2014 Таекуондо клуб Херея и Българска Федерация Таекуондо-WTF, под патронажа на Корейския Посланик и с подкрепата на Столична Община организираха най-големия Таекуондо форум, който някога е провеждан в България - "1st Hereya Trophy - 1st Korean Ambassador Cup". Участие в турнира взеха над 1000 състезатели от 12 държави, сред които световни сили в този Олимпийски спорт като Иран. С огромно масово участие се отличиха южните ни съседи - Гърция, които бяха представени от над 400 таекуондисти, сред които медалисти от Европейски и Световни първенства. Специални гости в столичната зала "Фестивална" бяха посланиците на Република Корея, Иран, Президентът на Българската Федерация Таекуондо-WTF - г-н Андрей Георгиев, директорът на Частно Училище "Дружба" - г-н Билан Манушев, представители на Столична Община и други.

Организаторите бяха подсигурили 7 дожанга (игрални полета), на които едновременно се водеха битки за медалите между таекуондистите в различните възрастови групи. През първия състезателен ден сили премериха кадетите (12-14 годишни) и юношите (15-17 годишни). През втория ден на игралните полета съперници бяха децата (7-11 годишни) и мъжете (над 16 години).

Отборен шампион и носител на Купата на Корейския Посланик стана тимът на - "Taekwondo Union Of Northern Greece", който завоюва в клас А общо 32 медала, от които 11 златни, 10 сребърни и 11 бронзови! От българските клубове най напред се класира Херея, чиито таекуондисти завоюваха 10 медала в клас А и се наредиха на 5 място в крайното класиране в битка с 91 клуба от 12 държави. След много добра игра златни медалисти за нашия клуб станаха - Румина Кирчева (-37кг кадетки), Христина Тодорова (-41кг кадетки) и Цветан Якимов (-25кг деца I група), който затвърди доминацията си в своята категория в поредно състезание.

Организаторите бяха предвидили специални награди - Купи за първите 3 отбора в крайното класиране при децата, кадетите, юношите и мъжете, както и специални почетни плакети за официалните гости на турнира. Събитието бе отразено от десетки сайтове, във високотиражни вестници и Националната телевизия.

Таекуондо клуб Херея поздравява всички участници в турнира, пожелава им да бъдат здрави, още по-усърдни в тренировките и да постигат по-големи успехи занапред!