Отборна купа и много златни медали за Таекуондо клуб Херея от "Млади приятели на полицията"

На 08-09.декември.2012г. в столичната зала Универсиада се проведе традиционният турнир по бойни изкуства - "Млади приятели на полицията". В олимпийското Taekwondo - WTF през първия ден нашият клуб Херея бе представен при децата по най-добрия начин - 12 състезатели, които спечелиха 11 медала (8 златни и 3 бронзови) - впечатляващо! В клас А (с удари в главата) участвахме в 7 категории с 8 състезатели и спечелихме 6 златни медала, и 1 бронзов, което ни отреди отборната купа за 2-ро място на турнира. В клас Б взехме участие в 3 категории с 4 състезатели и спечелихме 2 златни и 2 бронзови медал. Неминуемо се набива на очи изключителната успеваемост на нашите състезатели в двата класа, което говори за добрата спортнотехническа подготовка на отбора.

През втория състезателен ден на 09.декември, клубът ни бе представен от 5-ма състезатели във възрастова група кадети (12-14 годишни), които спечелиха 3 медала (2 златни и 1 бронзов).

Ето и призьорите от Таекуондо клуб Херея във възрастова група деца от първия ден на турнира:

Дамян Димитров (-40кг деца) - златен медал (клас А) по безапелационен начин след 3 убедителни победи.

Ванеса Маркова (-40кг деца) - златен медал (клас А) след убедителни победи на 1/2 финала и финала.

Памела Василева (-27кг деца) - златен медал (клас А) и победа на финала с 11:0 точки.

Теодор Атанасов (-44кг) - златен медал (клас А) след победи на 1/2 финала и финала. Това е първи златен медал за Теди в този клас, за което той заслужава специални поздравления - БРАВО ТЕДИ!!!

Цветан Якимов (-21кг деца) - златен медал (клас А). Цеци игра отлично, на финала отказа противника и за пореден път спечели шампионския медал при най-малките в най-леката категория.

Радина Радкова (-44кг деца) - златен медал (клас А) след много добра игра и победа на финала след отказване на противника, поради голяма точкова разлика.

Марио Найденов-Чаби (-23кг деца) - бронзов медал (клас А). Чаби игра добре, победи в първия си мач, но във втората среща допусна противникът да поведе в началото, след което не успя да навакса резултата и загубихме.

Румина Кирчева (-33кг деца) - златен медал (клас Б) след 3 последователни победи и много добра игра. За 4-то поредно състезание Руми печели златен медал, за което заслужава специални поздравления - БРАВО РУМИ!!!

Георги Топалов (-31кг деца) - златен медал (клас Б) след безкомпрописни победи в 3 последователни срещи. Гошко загатна за големия потенциал, който има. Дано този пореден златен медал го мотивира да бъде още по-усърден на тренировките и догодина да започне победите и при най-добрите. БРАВО ГОШЕ!!!

Иванка Радкова (-33кг деца) - бронзов медал (клас Б). Ваня игра добре, победи в първия мач, но във втория за съжаление загубихме. Това и отреди 3-то място в категорията.

Габриела Иванова (-36кг деца) - бронзов медал (клас Б). Габи също се представи много добре, като успя да отбележи цели 11 точки, но съперничката и на 1/2 финала бе малко по-настоятелна и победи.

Ивелин Христов (-40кг деца) в клас А не успя да разкрие потенциала си и за наше съжаление загубихме.

Със спечелите отличия от нашите състезатели, Таекуондо клуб Херея взе отборната купа при децата за 2-ро място. ПОЗДРАВЛЕНИЯ  за всички деца, родители и близки, които ни подкрепяха по време на състезанието!!!

Предлагаме на вашето внимание представянето на кадетите от Таекуондо клуб Херея във втория ден от турнира:

Владимир Главчев (-37кг кадети) - златен медал (клас А). За пореден път Влади доминира в тегловата си категория и вече 2 години няма загуба на вътрешните и национални турнири. Безкомпромисна игра и в трите мача: първа среща - 8:0 точки, втора среща - 14:0 точки и финал - 14:3. Трябва да се отбележи също, че състезателят ни изигра почти на един крак турнира, след като контузи коляното си още в първия рунд на първия си мач, но въпреки това показа голяма воля и желание за победа.

Христина Стоева (-47кг кадети) - златен медал (клас А). Хриси победи без проблеми опонентката си за златото и показа своята висока класа за пореден път. След като приключи състезанието при жените в категория -46кг, нашето момиче изигра един мач срещу шампионката в тази категория, който бе спечелен от Христина с 4:0 точки. Имайки предвид, че състезателката ни е само на 13г., то постижението и никак не е лошо и заслужава поздравления.

Цветелина Николова (-51кг кадети) - бронзов медал (клас А). За съжаление Цвети не успя да разкрие огромния си потенциал и загубихме на 1/2 финала с 1:3 точки.

Димитър Костов (-41кг кадети) - нашето момче изигра много добър първи мач, но за съжаление загубихме с 4:7 точки, след което съперникът му стигна до златния медал след убедителни победи в оставащите мачове.

Димитър Кожухаров (-33кг кадети) - Шеки претърпя загуба в първия мач с 1:4 точки, въпреки не лошата си игра, а съперникът му спечели впоследствие и златния медал в категорията.

Поздравления за децата и всички приятели на Таекуондо клуб Херея, които ни представиха и подкрепиха през втория състезателен ден!